۷
خرید ویلا شمال
زمین زمین ۲۳۰
بنا بنا ۱۴۰
خواب ۲
حمام حمام ۲
قیمت فروش : ۴۱۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان
۱۸
خرید ویلا شمال
زمین زمین ۳۸۰
بنا بنا ۲۲۰
خواب ۳
حمام حمام ۲
قیمت فروش : ۸۶۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان
۱۶
خرید ویلا شمال
زمین زمین ۳۱۰
بنا بنا ۲۰۰
خواب ۲
حمام حمام ۲
قیمت فروش : ۴۹۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان
۹
خرید ویلا شمال
زمین زمین ۳۴۰
بنا بنا ۲۳۰
خواب ۳
حمام حمام ۲
قیمت فروش : ۱,۳۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان
۸
خرید ویلا شمال
زمین زمین ۹۰۰
بنا بنا ۴۰۰
خواب ۴
حمام حمام ۳
قیمت فروش : ۲,۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان
۸
خرید ویلا شمال
زمین زمین ۳۰۰
بنا بنا ۱۳۵
خواب ۲
حمام حمام ۱
قیمت فروش : ۳۶۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان
۷
خرید ویلا شمال
زمین زمین ۲۰۰
بنا بنا ۱۴۰
خواب ۲
حمام حمام ۲
قیمت فروش : ۳۳۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان
۱۰
خرید ویلا شمال
زمین زمین ۵۵۰
بنا بنا ۱۸۰
خواب ۲
حمام حمام ۲
قیمت فروش : ۵۶۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان
۷
خرید ویلا شمال
زمین زمین ۴۵۰
بنا بنا ۱۲۰
خواب ۲
حمام حمام ۳
قیمت فروش : ۷۵۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان
۱۸
خرید ویلا شمال
زمین زمین ۲۱۴
بنا بنا ۱۴۰
خواب ۲
حمام حمام ۲
قیمت فروش : ۳۹۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان
۶
خرید ویلا شمال
زمین زمین ۱۰۰۰
بنا بنا ۳۰۰
خواب ۲
حمام حمام ۲
قیمت فروش : ۱,۶۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان
۱
خرید ویلا شمال
زمین زمین ۲۰۴
بنا بنا ۱۱۵
خواب ۲
حمام حمام ۲
قیمت فروش : ۷۵۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان
۷
خرید ویلا شمال
زمین زمین ۲۰۵
بنا بنا ۱۰۵
خواب ۲
حمام حمام ۱
قیمت فروش : ۲۷۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان
۸
خرید ویلا شمال
زمین زمین ۲۵۰
بنا بنا ۱۸۵
خواب ۲
حمام حمام ۲
قیمت فروش : ۵۵۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان
۵
خرید ویلا شمال
زمین زمین ۲۰۰
بنا بنا ۱۲۰
خواب ۲
حمام حمام ۱
قیمت فروش : ۲۸۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان
۱۱
خرید ویلا شمال
زمین زمین ۷۰۰۰
بنا بنا ۳۰۰
خواب ۲
حمام حمام ۱
قیمت فروش : ۲,۷۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان
۹
خرید ویلا شمال
زمین زمین ۲۹۰
بنا بنا ۱۷۰
خواب ۲
حمام حمام ۲
قیمت فروش : ۶۳۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان
۸
خرید ویلا شمال
زمین زمین ۵۰۰
بنا بنا ۱۵۰
خواب ۲
حمام حمام ۱
قیمت فروش : ۶۲۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان
۵
خرید ویلا شمال
زمین زمین ۲۰۰
بنا بنا ۱۰۰
خواب ۲
حمام حمام ۱
قیمت فروش : ۲۳۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان
۷
خرید ویلا شمال
زمین زمین ۲۸۰
بنا بنا ۱۳۰
خواب ۲
حمام حمام ۱
قیمت فروش : ۳۹۸,۰۰۰,۰۰۰ تومان
۰
خرید ویلا شمال
زمین زمین ۱۲۰۰
بنا بنا ۴۰۰
خواب ۴
حمام حمام ۳
قیمت فروش : ۱,۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان

خرید ویلا شمال

ویلا ساحلی

ساحل چیست ؟

منطقه تماس بین دریا و خشکی ساحل یا کرانه نام دارد. مناطق ساحلی گستره ای هستند که مجموعه نیروهای محیط های خشکی و دریایی با یکدیگر تواَم بوده و شامل تغییرات کوتاه و دراز مدت می شوند.

ویلا ساحلی


همیشه یکی از به یادماندنی ترین خاطرات ما از شمال سواحل طولانی، زیبا و آرام دریای خزر شمال است. پیاده روی در ماسه ها و صدای زیبای امواج، همیشه برایمان آرامش خاصی داشته و دارد. بوی دریا با آن تازگی و طراوت هوا همیشه برایمان فرح بخش است. داشتن یک ویلا در این اتمسفر عالی، برای خارج شدن از شلوغی ها، زندگی ماشینی و مشکلات مختلف سرسام آور شهری بسیار لذت بخش است. همه ی  ویلاهای ساحلی شمال فاصله مناسب تا امکانات شهری دارند و به جاده ها و خیابان های اصلی نزدیک هستند و در فصل های پاییز و زمستان نیز دسترسی آسانی دارند.

امکانات رفاهی ویلا ساحلی


شما با خرید ویلا ساحلی شمال از بابت امکانات رفاهی خیالتان جمع هست چون با خرید ویلا ساحلی در شمال ویلای شما در کنار محیط شهری قرار دارد و هر وقت که احتیاج به ضروری ترین مصارف خانواده یا امکانات رفاهی بودید به سرعت می  توانید خودتان را به امکانات شهر برسانید.

ویلا ساحلی

خرید ویلا ساحلی 


ویلا ساحلی شمال به ویلایی گفته می‌شود که کنار خط ساحلی و با فاصله ‌ی اندک از دریا ساخته شده‌ است. از مزایای ویلای ساحلی می‌توان به ویو چشم ‌انداز مستقیم به دریا، شنیدن صدای امواج دریا، دسترسی راحت به ساحل، دسترسی آسان به جاده ‌های اصلی و امکانات شهری و دسترسی آسان به ویلای خودتان در فصل ‌های سرد سال اشاره کرد.

در ادامه این مطلب از ویلاطور، سعی شده اطلاعات لازم برای خرید ویلا ساحلی شمال در اختیار شما همراهان قرار داده شود:

راهنمای خرید ویلا ساحلی


برای شما خریدار محترم مهمترین نکته در هنگام خرید ویلا ساحلی سند دار ، پروانه ساخت و پایان کار ویلا ساحلی شمال است.

اکثر ویلاهای ساحلی شمال در کوچه های منتهی به ساحل هستند که با نام ویلا ساحلی شناخته می شوند؛ این ویلاها با توجه به کوچه ویلا پلاک یک دریا یا  ویلا پلاک دوم دریا یا ویلا بر سوم دریا یا ویلا بر چهارم دریا خرید و فروش می شود.

در نظر داشته باشید زمین ساحلی شمال در اکثر مناطق شمالی کشور بسیار محدود بوده و همیشه ارزش املاکی که در مناطق ساحلی مخصوصا رو به ساحل هستند  بالا هست و همیشه در حال افزایش است. تقریبا می توان گفت غیر ممکن است شما یک ملک ساحلی در شمال را دست اول بخرید منظور از دست اول، تعداد مالکین ذکر شده در سند ملک  است.

خرید ویلا ساحلی شمال

خرید ویلا ساحلی در شمال کشور


خرید ویلا ساحلی همیشه با ارزش و منطقی است به این دلیل که برای فروش بسیار راحت به فروش میرسند چون در مقایسه با محدوده های دیگر خیلی متقاضی خرید بیشتری دارند و زودتر به نقدینگی تبدیل می شوند.

هنگام خرید ویلا ساحلی شمال به وضعیت لوله کشی آب ویلا توجه نمایید که آب ویلا حتی المقدور چاه بتونی نباشد، فاضلاب ویلا نیز به دریا نریزد و از همه مهمتر در کوچه ای خرید ویلا ساحلی انجام دهید که حداقل ۲ ماشین به راحتی از کنار یکدیگر رد شوند؛ چون بسیاری از ماشین ها برای پرداخت نکردن عوارض خودرو، برای ورود به دریا ماشین را در کوچه های منتهی به دریا پارک می کنند.

کدام استان شمال ساحل بهتری دارد ؟


در شمال کشور گستره ساحل دریای خزر در سه استان گلستان، مازندران و گیلان امتداد دارد؛ اما کدام استان طبق آمار و نظر سنجی بیشتر جنبه تفریحی توریستی و خرید و فروش ویلا ساحلی را دارد؟

طبق آمار بیشتر گردشگران و مسافران شمال کشور طبق اولویت بیشتر استان مازندران را برای تفریح، سرمایه گذاری و داشتن ویلا ساحلی انتخاب میكنند.

اولویت استان مازندران به دليل طبیعت زیبا، سر سبز بودن و مناظر بکر و طبیعی آن بوده كه دو استان دیگر کمتر از این امتیاز بهره مند هستند.

نکته مهم


نکته مهم دیگر درمورد استان مازندران كه رونق ویلا سازی و خرید ویلا شمال و فروش ویلا شمال در مازندران است و اینکه اکثر هموطنان خرید ویلا در مازندران و شهرهای توریستی این استان را مورد توجه قرار میدهند بیشتر به دلیل داشتن ساحل زیبای مازندران، جنگل سرسبز و انبوه مازندران، زیاد بودن مناطق گردشگری و اماکن تفریحی و توریستی و بیشتر از همه وجود سه شاه راه اصلی مهم به این استان است.

 ویلا ساحلی جاده کندوان از تهران و جاده کرج به چالوس، همچنین جاده هراز که از تهران به آمل منتهی می شود و در کنار آنها جاده فيروزکوه که از تهران به قائمشهر و در نهایت به شهرهای ساحلی این استان پهناور در امتداد و حاشيه دریای خزر مازندران هستند.

خرید و فروش ویلا ساحلی

کدام شهر شمال ساحل بهتری دارد ؟


حال که به این نتیجه رسیدیم اولویت انتخاب و خرید ویلا در بین سه استان شمال به مازندران تعلق یافته است، باهم بهترین شهر مازندران كه برای خرید ویلا ساحلی در شمال میتواند مورد تایید و انتخابی درست برای همگان باشد را انتخاب می کنیم.

مازندران از شرق با شهر گلوگاه شروع شده و با ادامه دادن مسیر تا غرب استان با شهر رامسر به اتمام میرسد و تمامی شهرهای موجود در این استان كه در حاشیه دریا و در این مسیر قرار دارند با فاصله نزدیک و دور از ساحل و همچنین با طبیعت سبز و جنگل های کم و زیاد همراه هستند.

واقعا در میان شهرهای زیبای مازندران اولویت در خرید ویلا ساحلی شمال و رونق گردشگر و توریست با کدام می باشد.

بهترین شهر ساحلی


انتخاب و تعیین بهترین شهر مازندران برای و خرید ويلا ساحلی لازم به بررسی و آنالیز موارد زیر است:

  1. بررسی موقعیت مکانی و محيطي شهر

  2. امکانات محلی و منطقه ای، دسترسی به جاده های اصلی و نزدیک به پایتخت

  3. زیبایی و طبیعت منطقه

  4. آرامش و امنیت شهر


بهترین شهر های ساحلی ایران


در میان شهر های استان مازندران 3 شهر هستند که جزو مهم ترین شهرهای ساحلی در مازندران بوده که بیشتر در معرض توجه از قدیم الایام تا به حال هستند و خرید و فروش ویلا در آنها با توجه به خریداران، علاقه مندان، متقاضیان و گردشگران بی شمار مورد توجه می باشد. لازم به ذکر هست که بگوییم شهر های ذکر شده همانطور که گفته شده در زمینه خرید و فروش بسیار بیشتر از بقیه شهر های ساحلی مورد توجهه هستند چون همه ی امکانات رفاهی را دارا هستند، زیبایی ساحلی بالایی دارند و سرمایه گذاری در این سه شهر منطقی تر است.

شهر های ساحلی ایران


محمودآباد، نوشهر، رویان شهرهایی هستند که آمار نشان می دهد حدود 80 درصد افرادی كه به دنبال خرید ویلا ساحلی در شمال هستند یکی از این شهرها را برای خرید ویلا انتخاب می کنند.  دلایل استقبال از این شهر ها برای خرید ویلا ساحلی و سرمایه گذاری مکان های تفریحی، توریستی، جاذبه های گردشگری، سرمایه گذاری های بیشمار، طبیعت بکر و بی نظیر و داشتن جنگل و دریا در کنار هم میباشد.

در بین این سه شهر که نام برده شدند می توان گفت شهر محمودآباد با داشتن فاصله بسیار کم 3 ساعته با پایتخت، ساحلی زیبا، داشتن ساحل خصوصی برای ویلا در شهرک های ساحلی، عدم اجازه استفاده افراد متفرقه از ساحل، کم بودن مناطق و مراکز عمومی ساحلی مانند پلاژها و اقامتگاه های بیشمار، طبیعت بکر و منحصر به فرد خود منطقه ای زیبا و عالی برای خرید ویلا ساحلی و استفاده از آن در آرامش و امنیت کامل خواهد بود .

امنیت ویلا ساحلی


همانطور که مطلع هستید تمامی ویلا ساحلی نزدیک  به شهر ساخته می شوند و اکثر قریب به اتفاق جزو شهر و امکانات شهر هستند. و باید خدمتتون عرض شود که ویلاهای ساحلی شمال که در محیط شهرکی یا مستقل ساخته می شوند جدا از وجود سیستم حفاظتی که وجود دارد، دارای نگهبان شخصی شهرک و کوچه نیز هستند که به صورت 24 ساعته نگهبانی انجام می شود. باید اضافه کرد که در محیط های شهرکی و مستقل ساحلی گیت ورود و خروج کنترلی ریموت و دوربین مدار بسته هم تعبیه می شود. بنابر دلایل ذکر شده، امنیت در ویلا ساحلی شمال هیچگونه کم و کاستی ندارد.

ویلا ساحلی در شمال کشور

فصل خرید ویلا ساحلی


ساحل در هر فصل طراوت خاص خود را دارد. در فصل بهار پر از شور و هیجان زندگی، در فصل تابستان هوای خنک و مطبوع در کنار تفریحات آبی، فصل پاییز با تمام زیبایی هایش و در زمستان با بارش باران در آب دریا زیبایی خاص خود را دارد و باعث جلای روح انسان می شود.

اگر فصل دقیقی را برای خرید ویلا ساحلی در نظر دارید بهترین پیشنهاد برای شما و بهره مندی از ساحل و لذت بردن از آن این است که در فصل های بهار و تابستان اقدام به خرید ویلا لب دریا در شمال کنید ولی شما در پاییز و زمستان نیز می توانید به راحتی اقدام به خرید ویلا لب دریا کنید و از ویلای خودتان لذت ببرید.

در ادامه برای کسب اطلاعات بیشتر شما همراهان ویلاطور، مطالب مهمی در مورد ساحل و انواع آن گفته شده:

انواع سواحل


. سواحل صخره ای


ویلا ساحلی سواحل صخره ‌ای که در سراسر دنیا به‌وفور دیده می‌شوند معمولا بر اثر فرسایش تدریجی ناشی از برخورد امواج و گاهی نیز به دلیل ‌آب شدن سریع کوه‌ های یخ به وجود می‌آیند. دیدن یک ساحل صخره‌ای که از نزدیک می‌تواند علیرغم زیبایی بسیار دلهره ‌آور و نفس‌گیر باشد. ساحل سخره ای در شمال به وجود نیامده است و تمام ساحل شما را ساحل هموار تشکیل داده است.

. سواحل هموار و پست


ویلا ساحلی سواحل هموار و پست در تمام سواحل دریاها یاف می شوند که دارای زمینی صاف و مسطح بوده که سطح آن را کاملا شن و ماسه پوشانده است. در شمال ایران  تمام سواحل از نوع ساحل پست و هموار هستند.

طبقه ‌بندی‌ انواع‌ سواحل


ویلا ساحلی عموما به حاشیه مرزی بین خشکی و آب ساحل گفته می‌شود. تقریبا در همه نقشه‌ها و به مقیاس ‌های مختلف، ساحل به شکل یک‌ خط نشان داده می‌شود که خشکی را از آب‌ دریاچه، دریا و اقیانوس جدا می‌کند. اما در طبیعت سواحل به صورت یک خط ثابت‌ نیستند بلکه یک حاشیه مرزی کم ‌و بیش‌ عریضی را بین خشکی و آب می‌سازند.

توسعه‌ و تکوین عرض این حاشیه مرزی بستگی به‌ عوامل مختلفی دارد که مهمترین آنها نوسان‌ سطح آب، شیب دامنه ساحلی و همچنین ادامه‌ این شیب در زیر آب می‌باشد. سطح آب دریاها نیز همیشه در نوسان و حرکت است. وزش باد بر سطح آب تولید موج می‌کند. امواج کوچک‌ خود سبب تغییر خط کرانه در جهت افقی تا چند متر می‌گردد.

امواج دریا شمال


اگر امواج قوی باشد،

تغییر خط کرانه تا چند

ده متر نیز می‌تواند برسد.

جزر و مد یکی دیگر از

حرکات پریود یک آب‌ دریاها است.

در سواحلی که جزر و مد

وجود داشته باشد به ‌ویژه

اگر اختلاف بین حداکثر و

حداقل سطح آب، متوسط

یا زیاد باشد و ساحل

مورد نظر نیز صاف و کم

‌شیب باشد، خط کرانه

ممکن است تا چند هزار متر تغییر کند.

علاوه بر آن تاثیر امواج دریا

به طرف‌ خشکی فقط تا جاییکه

موج شکسته می‌شود نیست.

ویلا ساحلی از طرف دیگر

یک منطقه ساحلی به طرف‌ دریا

به محل تماس حد اقل سطح آب دریا

با خشکی ختم نمی‌شود بلکه

محیط ساحلی تا عمق بیشتری

یعنی تا جائیکه امواج دریا

در زیر آب قادر به ساختن اشکال خاصی

در کف دریا می‌باشد ادامه دارد.

خرید-ویلا-ساحلی-در-شمال

نواحی ساحلی شمال


نحوه تقسیمات ناحیه ساحلی

شمال مرزهای تقریبی ناحیه ساحلی

در خشکی محدود به عوارض

طبیعی مانند تپه ‌های ماسه ای

یا صخره ‌ها بوده و در دریا نیز به مرز

ناحیه رانه ساحلی، محدود می‌گردد.

بنابراین این ناحیه تاثیر پذیرترین ناحیه

از پدیده‌ های دریایی قلمداد شده و نقل

و انتقال رسوبات آن به صورت موازی و عمود بر ساحل می‌ باشد. همچنین آثار آنها که به صورت فرسایش و رسوب گذاری ساحلی خواهند بود به عنوان بارزترین نشانه ‌های این پدیده‌ ها در ناحیه ساحلی می ‌باشند.

نکته مهم


شایان به ذکر است که

بسیاری از اکوسیستم‌ های دریایی

مانند تالاب ‌ها که نقش بسزایی

در تامین مواد غذایی، آب شیرین،

کاهش اثرات مخرب پدیده‌ های دریایی و... دارند،

همچنین بسیاری از فعالیت‌ های اقتصادی

در این ناحیه واقع شده‌اند.

ناحیه ساحلی به دو ناحیه

Coast و  Coastal Areaیا

ناحیه کرانه ‌ای قابل تقسیم هست

که در زیر توضیح داده شده است:

خرید ویلا ساحلی در شمال


ویلا ساحلی خرید و فروش ویلا ساحلی شمال خرید ویلا لب دریا در شمال خرید ویلا دریایی استخردار لوکس شیک لاکچری در شمال مازندران ایران ویلا در ساحل محمودآباد نوشهر نور رویان شمال کشور ویلا ساحلی متراژ بالا متراژ پایین قیمت پایین مناسب اقساطی میلیاردی ویلا شمال خرید ویلا در تمامی مناطق ساحلی با بهترین قیمت کیفیت ویلا در مناطق نور رویان ونوش سیسنگان ویلا رویان ساحلی شهرکی ویلا نور ساحلی ویلا سمت دریا ساحل فروش ویلا چسبیده به دریا مستقل

خرید ویلا ساحلی شمال


ویلا ساحلی شهرکی نزدیک ساحل بهترین منطقه ویلا پلاک اول ساحل دریا پلاک دوم سوم چهارم ویلا چسبیده به ساحل ویلا لب آب اطراف ساحل ویلا مستقل داخل کوچه منتهی به ساحل دریای خزر اجاره ویلا لب دریا فروش ویلا ساحلی در محمودآباد فروش ویلا ساحلی رامسر ویلا ایزدشهر خرید ویلا لب دریا در شمال خرید ویلا ساحلی نوشهر فروش ویلاهای ساحلی خرید ویلا لب دریا ملک ساحلی زمین ساحلی سند دار ششدانگ تک برگ انشعابات نصب استخردار بهترین منطقه مناطق ارزانترین ارزان ترین فروش ویلا لب دریا فروشی سنددار لب ساحل آب نقد و اقساط زیر قیمت مناسب .

خرید ویلا ساحلی در شمال

انواع نواحی ساحلی  1. Coastal area: مناطقی از خشکی

  2. و دریا که در مجاورت خط ساحلی قرار دارند.

  3. Coast: نواری از خشکی

  4. که از خط ساحلی تا اولین

  5. تغییر اساسی در شکل عوارض

  6. در خشکی، گسترده شده است.


تقسیمات مرزبندی ساحلی شمال


با توجه به اهداف و مأموریت

طرح مدیریت یکپارچه مناطق

ساحلی شمال، ضروری است

در طول سواحل

مناطق شمالی

و جنوبی کشور،

محدوده ساحلی

در دو بخش خشکی

و دریا مشخص شود

تا در پهنه راهکارهای

مدیریتی آتی نیز ارائه شود.

در ساحل در

مناطق ساحلی شمال کشور

به شرح زیر تفکیک شده است:

پهنه ی آب‌ های ساحلی


این پهنه حدفاصل هم عمق

۲۰-  و یا ۱۰- متر و ۱۰ مایل دریایی،

در خطه ی ساحلی شمال؛

حد فاصل هم عمق ۱۵-  قرار دارد.

پهنه ی نوسان آب دریای شمال


این پهنه تنها در سواحل دریای خزر

و حدفاصل موقعیت فعلی آب تا

خط هم ارتفاع ۲۵- متر قرار دارد.

در این پهنه پیشروی آب دریای خزر

با نوسانات بطئی بلند مدت صورت می گیرد.

معیارهای طبقه بندی سواحل


نواحی ساحلی به عنوان

آخرین پذیرنده آلاینده های

خشكی و دریا می باشند

كه در معرض تجمع انواع آلاینده ها

و تهدیدات آنها قرار دارند لذا بعنوان

نواحی حساس و آسیب پذیر

محسوب می شوند. از این رو

در كشور ما نیز با توجه به طول

نوار ساحلی ۹۰۰ كیلومتر شمال

دریای خزر لزوم تحقیق و

پژوهش در خصوص شناسایی

طبقه بندی و ارزیابی آنها

را اجتناب ناپذیر می كند.

zillow / wikipedia
آنچه که میخواهید را نمی توانید پیدا کنید؟

با ما تماس بگیرید


09038999118