۲۳
خرید ویلا شمال
زمین زمین ۲۰۰
بنا بنا ۲۱۰
خواب ۲
حمام حمام ۱
قیمت فروش : ۳۵۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان
۷
خرید ویلا شمال
زمین زمین ۴۵۰
بنا بنا ۱۲۰
خواب ۲
حمام حمام ۳
قیمت فروش : ۷۵۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان
۱۱
خرید ویلا شمال
زمین زمین ۷۰۰۰
بنا بنا ۳۰۰
خواب ۲
حمام حمام ۱
قیمت فروش : ۲,۷۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان

خرید ویلا شمال

آپارتمان شمال

آپارتمان چیست ؟


پیش از بیان مسائل حقوقی آپارتمان ها و اینکه آپارتمان چیست، لازم است در ابتدا به تعریف برخی واژه ها و اصطلاحات به کار رفته در قانون ملکی آپارتمان ها و آیین نامه اجرایی آن پرداخت.

آپارتمان شمال ساختمانی است که از چند آپارتمان کوچک با اتاق های مرتبط با نام واحد تشکیل یافته است. هر یک از این واحد ها متعلق به یک خانه وار مستقل است.

عموم کسانی که جزء اعضای ساختمان هستند از امکانات فنی ویژه ای همچون سرویس های حرارتی، روشنایی، آسانسور و… برخوردار می باشند.

آپارتمان یا به فرانسوی Appartement طبق تعریفی که در قانون آپارتمان ‌نشینی از آن شده عبارت است از یک واحد مستقل در ساختمان چند طبقه که کارکرد مسکونی یا تجاری دارد.

در ادامه ویلاطور به صورت کامل و تخصصی به خرید آپارتمان شمال و انواع آن می پردازد:

تعاریف مختلف آپارتمان شمال


آپارتمان واژه ای غربی است و در فرهنگ های لغت تعاریف مختلفی از آن ارئه شده است که ذیلا به برخی از این تعریف ها اشاره می شود:

 1. ساختمانی که شامل چندین واحد مسکونی است آپارتمان یا خانه آپارتمانی تلقی می شود.

 2. ساختمان مجزا و مستقل و عادتا بیش از یک طبقه، که هر طبقه دارای چند اتاق و لوازم باشد.

 3. هر قسمت مستقل گونه ای از یک ساختمان چند اشکوبه که واحدی جداگانه به شمار تواند آمد و دارای اتاق ها و لوازم از قبیل آشپزخانه، حمام، دستشویی، آبریز و ورودی جداگانه باشد.

 4. آپارتمان از نظر قانون عبارت از مسکنی است که جزیی از یک ساختمان بوده و مرکب از یک یا چند اتاق و قسمت های تابعه از قبیل آشپزخانه، حمام و… است که مجموع آنها یک واحد را تشکیل می دهد.


. همانطور که گفته شد؛ آپارتمان ها ممکن است به صورت مسکونی، تجاری یا اداری مورد استفاده قرار گیرند.

در آپارتمان ها تعدد طبقات شرط نیست، بنابراین واحدهایی که به طور افقی در کنار هم قرار گرفته و دارای بخش های اشتراکی و اختصاصی هستند نیز آپارتمانی تلقی می شوند، اما مصداق بارز آن آپارتمان های عمودی با طبقات متعدد است.

خرید آپارتمان شمال برای سرمایه‌گذاری


برای بررسی موقعیت ملک موارد زیر را مد نظر داشته باشید:

مناطقی که مستعد تحولات اجتماعی و بهبود محیط شهری هستند گزینه ‌های مناسبی هستند.

امتیازات هر محله را پیش از سرمایه‌گذاری ملک در نظر بگیرید.

شناخت از خیابان ‌ها و محله ‌های منطقه می‌تواند به سرمایه‌گذاری ملک شما کمک کند.

مناطقی که جرم و جنایت در آنها بیشتر است، مناطق مناسبی برای سرمایه‌گذاری نیستند.

قیمت‌های روز جهت ساخت و ساز در مناطق مختلف را در نظر بگیرید.

آپارتمان شمال

کلاس های آپارتمان شمال


این کلاس ها برای کمک به سرمایه‌گذاران و کارگزاران املاک و مستغلات به زبان مشترک استفاده می‌شوند تا بتوانند ویژگی ‌ها و وضعیت اموال را به ‌سرعت درک کنند. آن‌ها به شرح زیر هستند:

آپارتمان‌ شمال کلاس A


 واحد لوکس است. این آپارتمان ها در شمال معمولا کمتر از 10 سال سن دارند و بیشتر آپارتمان‌هایی جدید و با نوع آپارتمان شمال هستند. متوسط ​​قیمت آن طبیعتا بیشتر است و معمولاً در مناطق لوکس و مناسبی هستند.

آپارتمان‌ شمال کلاس B


این کلاس آپارتمان شمال می‌تواند بین ۱۰ تا ۲۵ سال ساخت باشد. آن‌ها به ‌طور کلی خوب نگهداری می‌شوند.

آپارتمان‌ شمال کلاس C


 این نوع آپارتمان شمال طی ۳۰ تا ۴۰ سال گذشته ساخته شده است. آن‌ها به‌ طور کلی دارنده قیمت پایین تری هستند و قیمت‌ ها کمتر از بازار است.

از سوی دیگر، برخی از خریداران آنها در ابتدای زندگی شخصی و کار خود هستند و احتمالاً در حال افزایش درآمد میباشند تا به ‌خانه ‌های کلاس بالاتر بروند.

آپارتمان شمال کلاس D


این کلاس آپارتمان شمال‌ بخش معروف به یارانه دولتی برای خریداران است و آنها معمولاً در مناطق اجتماعی و اقتصادی با قیمت پایین تری قرار دارند.

ویژگی ‌های خرید آپارتمان شمال


 

مدیریت آپارتمان شمال


مدیر آپارتمان مسئول حفظ و اداره ساختمان می ‌باشد و تصمیم‌ های ساکنین آپارتمان را به اجرا در می‌آورد.

قسمت‌هایی از آپارتمان است که همه مالکین حق استفاده از آن را دارند که شامل مکان های زیر می‌باشد:

زمین زیر بنا آپارتمان

وسایل تأمین‌کننده روشنایی آپارتمان

وسایل ایمنی اپارتمان

تأسیسات قسمت‌ های مشترک آپارتمان

انبار عمومی آپارتمان

اتاق سرایدار

باغ ‌ها و پارک های آپارتمان که جنبه استفاده عمومی دارند

پله‌های ورود به پشت بام و پله‌های ایمنی

آسانسور آپارتمان

تأسیسات مربوط به راه ‌پله

نمای خارجی ساختمان و محوطه آپارتمان

هزینه آپارتمان شمال


هزینه ‌های قابل پرداخت بستگی به مساحت ارتباطی ندارند مانند هزینه تأسیسات، سرایدار، دربان، دستمزد هیئت مدیره و...

مالکین آپارتمان ‌ها باید هزینه ‌های مشترک را که برای بخش‌ های مشترک آپارتمان ضروری است، مانند آب، برق، گاز، گازوئیل و.... پرداخت نمایند.

مکان آپارتمان شمال از لحاظ جغرافیایی


از قابل توجه ترین نکاتی که باید برای خرید آپارتمان در شمال به آن توجه شود این است که آپارتمان در چه منطقه ‌ای از شهر قرار دارد. البته ناگفته نماند که در این مورد شما باید مناطق را برای خود اولویت‌ بندی کرده و سپس برای خرید آپارتمان شمال اقدام نمایید. هر منطقه‌ای از شمال مزایای خاص خود را دارد و شما باید بر اساس نیاز و شرایطی که دارید منطقه مورد نظر را انتخاب کنید.

این موضوع به میزان بودجه ‌ای که برای خرید آپارتمان شمال تخصیص داده ‌اید نیز بسیار وابسته ‌است و باید قیمت حدودی آپارتمان های شمال در مناطق مختلف را به طریقی بدست بیاورید تا بتوانید متناسب با بودجه خود خانه مناسب را انتخاب کنید.

خرید آپارتمان در شمال با توجه به تفاوت قیمتی که بین مناطق مختلف وجود دارد حتما از افراد کارشناس و مشاور متخصص در این مورد کمک بگیرید. گروه ویلاطور با مشاورین متخصص خود در این حوضه می تواند به شما عزیزان کمک کند تا بهترین خرید خود را نسبت به نیاز، سلقیه و بودجه در خرید آپارتمان شمال انجام دهید.

در ادامه با ویلاطور همراه باشید تا با ویژگی های دیگر آپارتمان شمال آشنا شوید:

شناسایی همسایگان و میزان نظم و آرامش آپارتمان شمال


هنگام خرید آپارتمان شمال یکی از فکرهای اصلی افراد این است که اهالی محل و مخصوصا افراد ساکن در آپارتمان تا چه میزان با فرهنگ و اصیل هستند و به عبارت دیگر آیا فرهنگ آپارتمان نشینی به خوبی در آن‌جا وجود دارد یا خیر.

امکانات رفاهی و خدماتی اطراف آپارتمان شمال


از وجود مراکز و مکان‌های رفاهی و خدماتی از قبیل، درمانگاه و بیمارستان، مدرسه، فروشگاه موادغذایی، داروخانه، بانک و… در این منطقه اطمینان حاصل کنید. همچنین در ساعات اوج ترافیک میزان ازدحام و شلوغی را بررسی کنید.

جدا بودن امتیازات آپارتمان شمال


یکی از نکات دیگری که هنگام خرید آپارتمان در شمال باید مورد توجه قرار گیرد این است که تمامی امتیازات هر واحد اعم از آب، برق، گاز و… باید جدا از هم باشند. کنتورها را چک کنید تا درگیر حساب و کتاب در پرداخت قبوض نشوید.

خرید آپارتمان در شمال

دریافت کد رهگیری از دفتر املاک


هنگام خرید آپارتمان در شمال حتما کد رهگیری را از دفتر املاک دریافت نمایید. این کد رهگیری باعث می‌شود که شخص فروشنده نتواند آپارتمان را به صورت همزمان به افراد مختلفی بفروشد.

کد رهگیری از سال 1387 بنابر مصوبه هیئت دولت و بخشنامه ‌ای که از سوی اتحادیه مشاورین املاک صادر شد همه مشاورین املاک را بر آن داشت تا تمامی نقل و انتقالات بازار ملک را در سامانه هوشمندی که در این راستا راه ‌اندازی شد به ثبت برسانند.

جنوبی یا شمالی بودن آپارتمان شمال


جنوبی یا شمالی بودن ساختمان مزایای منحصر به فرد خودشان را دارند که شما باید نسبت به سلیقه و علاقه ی شخصی این مورد را برای خود تعیین کنید ولی به صورت کلی در ساختمان های شمالی از حیاط وارد ساختمان می شوید اما در خانه های جنوبی حیاط در طرف دیگر ملک قرار گرفته که از این رو ساختمان های شمالی نمای بیرونی بهتر و زیبا تر و ساختمان های جنوبی نورگیر و امنیت بیشتری دارند. شما طبق سلیقه خودتان هر جهتی را که دوست دارید انتخاب می کنید.

آسانسور آپارتمان در شمال


در بازدید از آپارتمان حتما به وجود آسانسور به ویژه اگر واحد مورد نظر شما در طبقات بالا قرار دارد دقت کنید.

 توجه داشته باشید که آسانسور فضای کافی، تهویه مناسب و همچنین عرض درب آن بیشتر از 60 سانتی متر باشد؛ این اندازه در اسباب کشی و جابه جایی وسایل بسیار حائز اهمیت است، چون عرض استاندارد بسیاری از وسایل اساسی خانه بیش از 60 سانتی متر است. این نکته هم باید عرض شود که آسانسور برای اسباب کشی مناسب نیست و بسیار خطرناک است، سعی کنید این مورد را رعایت کنید.

راه پله آپارتمان شمال


 

در رابطه با راه پله چند نکته وجود دارد که در ادامه ویلاطور به آن اشاره می کند:

دیوار های راه پله آپارتمان شمال


به دیوار های راه پله توجه کنید معمولا برای جنس پوشش دیوار های راه پله استفاده از مطالح مقاوم مانند سنگ یا سرامیک بهتر از رنگ می باشد زیرا دیوارهای رنگ شده طی یک یا دو اسباب کشی دچار صدمه می شوند.

ابعاد استاندارد راه پله آپارتمان در شمال


عرض راه پله نباید کمتر از 90 سانتی متر و عرض درب ورودی ساختمان نباید کمتر از 110 سانتی متر باشد؛ این نکته در جابه جایی وسایل بزرگ از طریق راه پله بسیار مهم می باشد.

ابعاد استاندارد راه پله آپارتمان شمال


در ابعاد استاندارد برای پله ها هر پله باید دارای حداقل عرض 30 سانتی متر و حداکثر ارتفاع 18 سانتی متر باشد که این موضوع به کاهش خطرات به خصوص برای کودکان و سالمندان کمک می کند و سبب سهولت تردد از راه پله می شود.

خرید اپارتمان شمال

موتور خانه آپارتمان در شمال


در بسیاری از ساختمان ها از سیستم موتورخانه برای سیستم گرمایش شوفاژ داخل آپارتمان استفاده می شود؛ پس هنگام بازدید از آپارتمان به ویژه در فصل پاییز و زمستان لازم است سری هم به موتورخانه ساختمان بزنید و از سالم بودن سیستم عملکرد گرمایشی ملک اطمینان پیدا کنید؛ زیرا در برخی موارد با توجه به سنگین بودن تعمیرات موتورخانه ی فرسوده ممکن است جمع کردن شارژ و هزینه ی تعمیرات از تمامی اهالی آپارتمان به فرآیندی زمانبر و طولانی تبدیل شده و موجب آزردگی شما در فصول سرد سال شود.

بهترین روش قیمت گذاری آپارتمان شمال چیست ؟


برای اینکه بهترین انتخاب را هنگام سرمایه‌گذاری ملک داشته باشید موارد زیر را در نظر داشته باشید:

به زیبایی و معماری آپارتمان توجه داشته باشید.

از خرید آپارتمان موقوفی و سند های مشکل ‌دار ناقص پرهیز کنید.

به موقعیت مکانی آپارتمان توجه کنید.

از راهنمایی دیگران استفاده کنید و به همراه یک مشاور متخصص دنبال آپارتمان در شمال بگردید.

به آسان بودن فروش یا اجاره اپارتمان در آینده توجه داشته باشید.

مشاهد سند و مطابقت دادن آن با آپارتمان


حتما قبل از خرید آپارتمان در شمال سند را با مشخصات آپارتمان تطبیق داده و در مورد هرگونه تفاوت کنجکاو باشید و به هیچ عنوان در رودروایسی با فروشنده قرار نگیرید. همچنین مشخصات فردی فروشنده را با مالک سند مقایسه نمایید و اگر شخص فروشنده از طرف مالک اصلی وکالت دارد حتما بررسی کنید که این وکالت از نوع فروش باشد و تاریخ وکالت منقضی نباشد.

جمع بندی نکات خرید آپارتمان شمال


راهنمای خرید خانه و آپارتمان در شمال به گزارش گروه مشاورین ویلاطور، هنگام خرید ساختمان نکات بسیار مهمی وجود دارد که به آن ها اشاره کرده ایمغ موارد زیر را در هنگام خرید نادیده نگیرید:

 1. به فشار برق و میزان کیفیت روشنایی، سیم کشی ها و... توجه داشته باشید.

 2. برای رفت و آمد بهتر باید حداقل عرض استاندارد ورودی آپارتمان رعایت شود. این مقدار حتما باید بیشتر از ۱۱۰ سانتی‌ متر باشد. عرض راه پله‌ ها نیز باید حداقل۹۰ سانتی متر باشد تا رفت و آمد به راحتی صورت گیرد.

 3. ابعاد استاندارد پله‌ ها به کاهش خطرات و حوادث به خصوص برای کودکان و سالمندان کمک می‌کند. یک پله استاندارد باید حداقل ۳۰ سانتی متر عرض و ۱۸ سانتی متر ارتفاع داشته باشد.

 4. به نوع کاربری در اصل سند یا مبایعه نامه بسیار توجه داشته باشید.

 5. ماده ‌ها و تبصره‌ های متن قرارداد و مبایعه نامه را با دقت بخوانید.

 6. از عدم اتلاف انرژی در ساختمان اطمینان حاصل کنید زیرا اتلاف انرژی به مرور زمان برای شما هزینه ‌های زیادی خواهد داشت.

 7. انباری یکی از ضروریات یک خانه آپارتمان مسکونی مطلوب است.

 8. از رعایت نکات ایمنی در انشعابات و تاسیسات برق، گاز و آب ساختمان اطمینان حاصل کنید.

 9. توجه به موارد دفع زباله و شیوه ‌های دفع زباله مانند شوتینگ زباله در آپارتمان شمال داشته باشید.

 10. توجه به کیفیت و چگونگی نصب درب‌ های ورودی، خروجی و داخلی داشته باشید.

 11. توجه به کیفیت ضروری‌ترین مایع زندگی یعنی آب مصرفی و آشامیدنی منطقه داشته باشید.

 12. توجه به پایداری و مقاومت سازه ساختمان در برابر حوادث طبیعی و... داشته باشید.

 13. لوله‌ های آب و فاضلاب بهتر است از جنس چدن و یا لوله پولیکای فشار قوی انتخاب شده باشد تا احتمال صدمه به آن‌ کمتر باشد.


. حتما تا کنون بارها کلمه پنت هاوس را شنیده اید و ممکن است ندانید پنت هاوس چیست، ویلاطور در ادامه برای شما تعریف و ویژگی های پنت هاوس را آماده کرده است. تا انتهای متن با ما همراه باشید تا با پنت هاوس آشنا شوید.

پنت هاوس چیست ؟


پنت هاوس (Penthouse) به آخرین طبقه یا یکی از آخرین طبقات یک آپارتمان بلند و مجلل گفته می شود که نسبت به سایر طبقات، به صورت اختصاصی طراحی شده و دارای امکاناتی نظیر تراس وسیع و روباز، استخر، سونا، جکوزی، دید مناسب، آلاچیق و فضای سبز می باشد.

خرید پنت هاوس شمال

پنت هاوس در لغت نامه دهخدا


لغت نامه دهخدا به سوال پنت هاوس چیست ؟ چنین پاسخی می دهد:

پنت هاوس به یک واحد آپارتمان لوکس و مجلل که در طبقه آخر یک برج ساخته می شود و معمولا مساحت آن کمتر از طبقات پایین است و در نتیجه دارای حیاط نیز می باشد، گفته می شود.

ویژگی های پنت هاوس شمال


يکي از ويژگي هاي پنت هاوس ها اين است

که بايد با ساير واحد ها و طبقات متفاوت باشد

و اين الزام آن را خيلي لوکس تر و مدرن تر از ساير طبقات مي کند.

از ویژگی های پنت هاوس لوکس این است که باید خیلی شیک تر

و مدرن تر از سایر واحدها طراحی و ساخته شده باشد.

استخر روی بام، سونا، آسانسور نفربر اختصاصی،

دستگیره ها و شیرآلات آب طلا، زمین ورزشی و باغچه،

جکوزی، آسانسور اختصاصی حمل ماشین به داخل واحد،

سیستم سرمایشی و گرمایشی از کف، سیستم ضد حریق،

سیستم صوتی، از امکانات پنت هاوس هستند.

ویژگی های پنت هاوس شمال

مساحت پنت هاوس ها از 200 متر شروع مي شود

تا بالاي 1000 متر و به فراخور مکان و منظره و وسعت ديد

و لوازم و طراحي هاي خاص و.... بستگي دارد.

در واقع برج سازان اوج هنر خود را در اين گونه آپارتمان ها

به رخ مي کشند. بديهي است که قيمت اين واحد هاي آپارتماني نسبت

به بقیه واحد های ساختمان مقداری بالاتر باشد.

البته اين اصل در تمام نقاط دنيا مشترک است

و در شمال کشور ایران نيز پنت هاوس هاي واقع در برج هاي ساحلی

و جنگلی شرایط بسیار خوبی دارند.

یک بار به صورت تیتر وار به ویژگی های پنت هاوس شمال می پردازیم:

خرید آپارتمان شمال


خرید آپارتمان شمال خرید و فروش خرید آپارتمان ساحلی خرید و فروش آپارتمان جنگلی آپارتمان دارای پنت هاوس در شمال مازندران پنت هوس آپارتمان در شهر های مازندران با امکانات کامل فول امکانات خرید آپارتمان در استان مازندران خرید پنت هاس در مازندران شمال استان مازندران خرید برج در شمال خرید مجتمع مسکونی تجاری در شمال کشور ایران مازندران فروش آپارتمان ساحلی آپارتمان جنگلی اپارتمان خرید فروش آپارتمان شمال محمودآباد نوشهر آمل نور سعادت آباد شمال چمستان  لب دریا با چسم انداز فوق العاده قیمت ارزان مناسب با امکانات رفاعی کامل به صورت اقساط بلند مدت و مناسب خرید و فروش فروشی آپارتمان اپارتمان شمال در شمال در شمال مازندران ایران .

ویژگی های پنت هاوس چیست ؟ 1. پنت هاوس نسبت به سایر طبقات و واحد ها لوکس تر و مدرن تر است. 1. دارای یک تراس رو باز بزرگ است. 1. معمولا پنت هاوس در آخرین طبقه یا طبقات آخر برج طراحی می شود. 1. پنت هاوس دارای ویو بسیار زیبا به محیط اطراف است. 1. پنت هاوس نسبت به سایر طبقات برج متفاوت طراحی می شود. 1. معمولا مساحت پنت هاوس از 200 متر مربع شروع و به بالای 1000 متر مربع نیز برسد.


گروه ویلاطور در زمینه فروش برج در شمال نیز فعالیت دارد

که در ادامه به صورت کوتاه به معنای واقعی برج،

ویژگی و تفاوت برج با آپارتمان آشنا می شویم:

برج یا آسمان خراش چیست ؟


آسمان‌ خراش (Skyscraper) به آپارتمان های دارای

بالای ۴۰ طبقه و با ارتفاع بیشتر از ۱۵۰ متر گفته می‌شود.

این واژه نخستین بار در اواخر قرن 19 برای ساختمان‌های بلند

شهرهای نیویورک و شیکاگو بکار رفت که بعد ها در قرن 20 با

پیشرفت فناوری و مهندسی، تاریخ نگاران معماری جهان از کاربرد

این واژه برای ساختمان‌ های بلند آجری و... خودداری کردند

و آن را تنها در مورد ساختمان‌ های بلند با اسکلت فولادی بکار بردند.

خرید برج شمال

هزینه ساخت برج شمال


واقعیت مهم برج سازی هزینه‌ های بالا و سرسام‌ آور آن است.

ولی هنگامی که ساختمانی با ارتفاع بیش از 150 متر یا ۴۰۰ متر ساخته می‌شود

صحبت از مسائل تجربه نشده و مقیاس‌ های بسیار بزرگ نیز هست.

هزینه‌ های این پروژه‌ ها تنها محدود به مصالح یا موارد فنی نبوده

و در زمان اجرا احتمال وقوع مسائل پیش ‌بینی نشده ای به وجود می آید.

zillow   /   ویکیپدیا 
آنچه که میخواهید را نمی توانید پیدا کنید؟

با ما تماس بگیرید


09038999118