شهر چمستان

شهر چمستان

شهر چمستان

ورودی شهر چمستان

  • مقدمه
  • تهران – چمستان!
  • آن را چمستان نامیدند زیرا…
  • مردم چمستان
  • چیستان چمستان!
  • ویلا جنگلی چمستان


مقدمه

زمینی که بر روی آن راه رفته و در آن زندگی میکنیم، دارای نعمات زیادی است که با مشاهده اطراف خود و غور کردن در آن؛ باید شکرگزار خداوند منان باشیم. باران رحمت و طبیعت سرسبز، کوه ها و رودها، دریاها و چمنزار، درختان پر برگ و بر، آب و هوای مناسب؛ همه و همه از موهبتهای الهی است که در اختیار ما قرار گذاشته شده اند. بعضی از شهرها از این نعمات بی بهره هستند و بعضی دیگر همه را در خود جای داده اند. شمال؛ منطقه ای که با بهترین امکانات تفریحی و رفاهی، از جاذبه های طبیعی کشور به حساب میاید. همجواری کوه و دریا و جنگل؛ ترکیب زیبایی از بهترین موقعیتها را بوجود آورده که سالانه گردشگران و مسافران زیادی را در خود میبیند. کوله تان را جمع کنید و برای چاق کردن نفسی تازه، به دامان طبیعت بروید و از هوای با طراوت آن نهایت استفاده را ببرید. لذت نشستن روی زیلو در چمن و خوردن چای آتشی، تماشای مناظر طبیعی، گوش دادن به صدای پرندگان و وزش نسیم خوش شمال را از دست ندهید.

شهر چمستان جنگل های چمستان

مناظر شالیزار و جنگل های چمستان

از جاده های منتهی به شمال عبور کنید، تونلها را پشت سر بگذارید و از دور توده های ابری و درختان جنگلی شمال را نظاره گر باشید. اگر در تابستان سفر میکنید، وقتی به مناطق جنگلی رسیدید کولر خودرویتان را خاموش کنید و شیشه ها را پایین بکشید تا هوای خنکی که باد آن را از لای درختان جنگلی گذرانده به صورتتان بخورد. شاید کمتر کسی را دیده باشید که به شمال سفر نکرده، مطمئنا او خیلی از جاذبه ها و لذت ها را از دست داده است. اگر جزو این دسته از افراد هستید پیشنهاد میکنیم برای یک بار هم شده لذت خوابیدن بر روی ایوان خانه های ویلایی را تجربه کنید، بار و بندیل خود را بردارید و در دل طبیعت چادر بزنید و اگر در کنار چشمه باشید از صدای آب سرمست خواهید شد، در جنگل کباب درست کنید، با پیاده روی و کوهنوردی در هوای دلپذیر؛ اکسیژن خالص تنفس کنید و فراموش نکنید قدم زدن زیر باران شمال حس لطافت و سبکی به شما دست میدهد.


شهر چمستان لاویج 1

چمستان منطقه لاویج

ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با شهر زیبا و سرسبز چمستان آشنا کنیم. شهری که در محاصره جنگل قرار گرفته و دارای طبیعت بکری است. برای آشنایی با این شهر زیبا تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

*پیشنهاد ویژه* برای خرید و فروش ویلا در چمستان با انواع قیمت روی متن آبی رنگ کلید کنید

تهران – چمستان !

زمانی که قصد سفر از تهران به چمستان را داشتید، جاده های چالوس و هراز شما را به این شهر میرسانند. جاده هایی که خاطرات زیادی را در طول سفر با آنها خواهید داشت. بنابراین با آشنایی از این دو جاده، مسیرهای منتهی به چمستان را با هم مرور خواهیم کرد.

تهران به چمستان

مسیر های تهران به چمستان

جاده چالوس به چمستان

وقتی از مسیری که تقاطع بین بزرگراه شهید همت و آزادگان است شروع به حرکت میکنید، باید از روستای سولقان، منطقه توچال، شهرستانک و چند تونل بزرگ عبور کرده و در امتداد جاده ی قدیم کرج – چالوس ادامه دهید تا از طریق یک تقاطع به کمربندی شهر نوشهر – چالوس برسید. جاده چالوس مسیر بسیار زیبایی است که غالبا کسانی که در سمت غرب استان تهران زندگی میکنند از این مسیر برای سفر به شمال استفاده میکنند. با افتتاح بزرگراه تهران – چالوس مسیر رفت و آمد به شمال بسیار راحت خواهد بود. جاده چالوس در سمت غرب استان مازندران واقع شده که تا چمستان 70 کیلومتر فاصله دارد. شما با عبور از شهرهای چالوس، نوشهر، چلندر، ونوش، رویان و نور که یک مسیر ساحلی و جنگلی است به چمستان میرسید. بطور کلی با حذف ترافیک این مسیرها، شما از طریق جاده چالوس میتوانید مسیر تهران تا چمستان را در عرض 3 ساعت طی کنید.

جاده چالوس به چمستان

جاده چالوس

جاده هراز به چمستان

وقتی از شرق تهران به سمت استان مازندران حرکت میکنید با طی مسیر جاده هراز، از شهرهای پردیس، بومهن، رودهن، آبعلی و روستاها و کوهستانهای پلور، امیری و بایجان عبور کرده و به شهرستان آمل میرسید که از شهرهای جنوبی دریاچه خزر محسوب میشود. سپس بعد گذشتن از این شهر به سمت غرب حرکت کنید تا به چمستان که بعنوان شهر مرکزی شهرستان نور شناخته میشود برسید. البته از آمل با دو مسیر میتوانید به سمت چمستان حرکت کنید. یکی عبور از مرکز شهرستان آمل بوده که معمولا برای رفتن به غرب استان، مسیری پرترافیک را خواهید داشت و دیگری جاده منتهی به آمل است که به شهر امامزاده عبدالله میرسد. از این مسیر به راحتی و بدون ترافیک از طریق کمربندی امامزاده عبدالله که در فاصله 5 کیلومتری مرکز آمل واقع شده طی مسافتی 9 کیلومتری به جاده آمل – چمستان میرسید و با عبور از مناطق ولیسده، امیرآباد، سنگتاب، رَزَک و آهودشت میتوانید به سمت چمستان حرکت کنید.

نکته جالب در مورد جاده های شمال این است که مسیرهای منتهی به شمال، شما را زیاد خسته نمیکند چرا که طبیعت زیبا را در دو سوی جاده کنار خود خواهید داشت. امیدواریم سفری پر از خاطرات خوب را با خود به ارمغان ببرید.

جاده هراز به چمستان

جاده هراز

جاده امام زاده عبدالله

جاده امام زاده عبدالله

آن را چمستان نامیدند زیرا…

چمستان بر روی نقشه شهری با جاده ای به شکل نعل اسب میباشد که از سمت شمال و غرب به شهرستان نور، از شرق به آمل و از جنوب به بخش بلده و کوهپایه های البرز مرکزی دسترسی دارد. فاصله این شهر تا دریای نور حدود 12 کیلومتر است که از چند مسیر به دریا راه دارد.

نقشه هوایی چمستان

نقشه هوایی چمستان

چمستان دارای نامی ترکیبی بوده و دو احتمال را شامل میشود؛ یکی چمن+ستان است که بعلت انبوهی پوشش گیاهی و چمنزار میباشد و احتمال دیگر از ترکیب چماز+ستان است. چماز نوعی سرخس جنگلی است و این شهر با دارا بودن همچون گیاهانی، از جمله شهرهای جنگلی استان مازندران محسوب میشود.

چمستان گیاه چماز

چمستان چماز سرخس

گیاه چماز (سرخس)

مردم چمستان

مردم چمستان به زبان مازندرانی صحبت کرده و در گویش محلی خود نام چمستان را بصورت چَماسِّن یا چَمِستون ادا میکنند. چمستان دارای شهرداری، بخشداری، دادگستری، ادارات دولتی و … بوده و همچنین دارای امکاناتی نظیر کتابخانه، سینما، کانون فرهنگی تربیتی و … میباشد.

شهر چمستان 1

شهر چمستان 2

شهر چمستان


ارتفاع شهری چمستان نسبت به دریا بالا بوده و جزو شهرهای جنگلی و کوهپایه ای شمال محسوب میشود. چمستان را میتوان به قسمت شمالی و جنوبی تقسیم کرد. بخش جنوبی موقعت جغرافیایی کوهپایه ای جنگلی بوده و دارای ارتفاع، ویو، و آب و هوای نسبتا بهتری هست، به طور مثال محلات زیر را میتوان نام برد.

 قعله کتی، باریکلا، ایرکا، افراده، انگتارود، سعادت آباد، هم صفا، جوربند، نعمت آباد

منظره منطقه هم فصا چمستان

منظره منطقه هم فصا چمستان

منظره منطقه ایرکا چمستان

منظره منطقه ایرکا چمستان 1

منظره منطقه ایرکا چمستان

و بخش شمالی دارای موقعیت جغرافیایی جلگه ای جنگلی بوده و نسبت به جنوب چمستان دارای ارتفاع کمتری است و به طور مثال میتوان محلات زیر را نام برد.

آهودشت، شهربند، شیرکلا، سالده علیا و سفلی، سنگین ده، نصرت آباد، کاردگرمحله، سیاهکلا و افراسیاب کلا میباشند.


همانطور که گفته شد چمستان با طبیعت سرسبز و بکری که دارد، مورد استقبال مسافران و بازدیدکنندگان زیادی قرار میگیرد و امروزه با مکانهای تفریحی و جاذبه های گردشگری که دارد؛ به تعداد این مسافران افزوده میشود. اگر بصورت گذرا هم به مازندران تشریف آوردید چشمه ی آبگرم لاویج را از دست ندهید. چشمه ای با املاح معدنی و خاصیت گوگردی که برای جلوگیری و درمان بیماریهای پوستی فواید زیادی دارد. این روستا در 18 کیلومتری جنوب شهر چمستان و در ارتفاع 2500 متری از سطح دریا قرار دارد.

شهر چمستان منطقه لاویج

شهر چمستان منطقه لاویج 1

مناظر منطقه لاویج

این روستا به دلیل داشتن آبگرم طبیعی، میزبان مسافران زیادی است که از اقصی نقاط کشور به آنجا میایند. در روزهای گرم سال میتوانید به این روستا سفر کرده و جدا از هوای خوبی که دارد، از چشمه آبگرم آن نیز استفاده کنید. اغلب افرادی که دچار درد مفاصل و رماتیسم بوده و از بیماریهای پوستی و قارچی رنج میبرند و همچنین عارضه گرفتگی عضلات و ماهیچه ها و مشکلات عصبی – روانی دارند میتوانند با مراجعه به این روستا از چشمه های جوشان زیرزمینی و شفابخش آن استفاده نمایند. توصیه میشود پس از آنکه در آبگرم قرار گرفتید، دوش نگیرید تا املاح گوگردداری که در این آبها وجود دارند برای مدتی روی بدن شما بمانند تا اثربخشی خود را داشته باشند.

در حال حاضر در روستای لاویج، 4 مجتمع به نامهای آبگرم فیل سنگ، مجتمع مرکزی آبگرم، آبگرم بی بن او و آبگرم ایران زمین (شامل دو بخش بانوان و آقایان) وجود دارند که پیشنهاد میکنیم حتما مراجعه داشته باشید.

لاویج بغیر از چشمه آبگرم، دارای مناطق دیدنی دیگری نیز میباشد. “فیل سنگی” در مرکز روستای لاویج قرار گرفته و بر اثر فرسایش طبیعی به مانند فیل نشسته نمایش داده شده است و “آبشار حرام او” که حدود 15 متر ارتفاع دارد و از جاذبه های دیدنی روستای لاویج محسوب میشود. یکی دیگر از مناطق دیدنی لاویج، پارک کشپل میباشد. این منطقه باتوجه به طبیعت سرسبز و امکانات رفاهی خوبی که دارد شامل: آلاچیق، سرویسهای بهداشتی و سکو برای چادر زدن، همواره مورد بازدید گردشگران و تفریح و سرگرمی خانواده ها قرار میگیرد. همچنین رودخانه ای که در قسمت جنوبی این منطقه واقع شده بر جذابیت این پارک افزوده است. پارک کشپل دقیقا قبل از روستای لاویج واقع شده و تا شهر چمستان کمتر از 2 کیلومتر فاصله دارد. اگر از روی نقشه نگاه کنید کشپل دارای منطقه وسیعی پوشیده از جنگل بوده که حدود 7200 متر مربع را شامل میشود.

پارک جنگلی کشپل چمستان

پارک کشپل چمستان

پارک جنگلی کشپل

زمانی که به پارک کشپل میروید، میتوانید از مناطق سرسبز دو طرف خیابان استفاده کرده و چادر بزنید، استراحت کنید و از مناظر آن لذت ببرید. یکی از قسمتهای زیبای این منطقه وجود پله هایی شبیه به هزارپله آمل میباشد که محل مناسبی برای عکاسی است. کسانی که عاشق عکسهای هنری هستند میتوانند در این منطقه عکسهای خوبی ثبت کنند.

هزار پله پارک کشپل

همچنین بخش قدیمی آبادی هلایون، شهر فراموش شده واتاشان و بقعه آقا شاه بالو زاهد که در روستای آهودشت و 3 کیلومتری شرق چمستان قرار دارد، از دیگر نقاط پربازدید چمستان میباشند. این بقعه با بنای آجری و گنبدی مخروطی و تزئینات کاشیکاری که دارد از آثار تاریخی استان مازندران محسوب میشود.

بیشتر شغل مردم چمستان کشاورزی، باغداری و دامپروری است. محصولاتی مانند برنج، گندم، جو و سیب زمینی از فراورده های زمینهای کشاورزی آنها بوده و با پرورش دام و طیور، در تولید محصولاتی مثل عسل و تخم مرغ فعالیت میکنند.

میرخُمند، واز، لاویج، طارم، رودبارک، گزناسرا و … از کوه های معروف این شهر هستند و از طایفه ها میتوان به نائیجی، گل، بلده ای، لونج، کُپُج، لاویجی، دشتی، لورائی و سالده ای نام برد.

یکی دیگر از مکانهای سرسبز و دیدنی چمستان، روستای واز میباشد. منطقه ای کاملا جنگلی که با مساحت 9 هزار هکتار در جنوب استان مازندران و 10 کیلومتری چمستان واقع شده است. این روستا از سه منطقه واز علیا، واز سفلی و واز تنگه تشکیل شده و محلی با گونه های مختلف گیاهی و جانوری است. کسانی که قصد جنگلنوردی دارند و زندگیشان پر از هیجان است میتوانند گونه های مختلف جانوری اعم از گرگ، خرس، پلنگ و شوکا (گوزن کوچک بومی اوراسیا) را در این منطقه ببینند. بهترین زمان برای مسافرت به این جنگل ایام تابستان و پاییز است چرا که زیباییهای این جنگل تمام ناشدنی است. این منطقه نیز باتوجه به پوشش جنگلی زیبایی که دارد، محل مناسبی برای عکاسی و فیلمبرداری است. کما اینکه انواع کلیپهای عروسی ها و جشنها در این منطقه ساخته میشود.


چیستان چمستان

با رشد روزافزون مسافران و گردشگران به شهرهای شمالی، شهرداریها و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و تمامی نهادهای مربوط را بر آن داشته تا ضعف های موجود را برطرف کرده تا مسافران با امکاناتی که در اختیارشان گذاشته میشود، از سفر خود نهایت استفاده را ببرند. همینطور مردم بومی منطقه و روستائیان پرتلاشی که نوع زندگی آنها باعث جذابیتهایی برای مسافران گشته، به همان شیوه سنتی از مهمانان خود پذیرایی میکنند. اگر به یک خانه روستایی بروید، روی سفره شان غذاهایی را مشاهده خواهید کرد که همگی ارگانیک بوده و از دسترنج خودشان میباشد. شیر، ماست، دوغ، پنیر، کره، انواع سبزیها و محصولات کشاورزی را در سفره رنگارنگ این مردم خواهید دید. مزارع و مراتع سرسبز و دامهای محلی از گاو، گوسفند، بز، سگ، مرغ و خروس و … نشان از زندگی دوست داشتنی روستایی است. بعلاوه با زندگی در بین مردم این شهر از خصوصیات اخلاقی ایشان آشنا میشوید. مردمانی که به محیط زندگی و فضای شهری خود بسیار بها میدهند. اما متاسفانه به دو دلیل عمده نام چمستان بد معرفی شد که در ادامه به آن میپردازیم:

اولی بعلت متفاوت بودن آداب و رسوم افراد بومی با کسانی که بعنوان مسافر یا خریدار ملک به آنجا میامدند، باعث شده اختلافاتی بین آنها بوجود بیاید. اما اکثرا منشأ این اختلافات به ساخت و ساز غیرمجاز بعضی از بومیها و حتی افراد غیربومی برمیگردد. حتما میدانید که این نوع ساخت و سازها باعث صدمه زدن به بدنه محیط زیست شده و باعث از بین رفتن منابع طبیعی میشود. همانطوری که از تماشای محیطی با انواع درختان و گیاهان سرسبز لذت میبریم، مسلما با ویرانی آنها ناراحت میشویم. به علت عدم نظارت بر این ساخت و سازها و بی تفاوت بودن نسبت به این موضوع، باعث شده تنشهایی بین بومی ها و خریداران املاک و ویلا بوجود آید. در این بحث هر دو گروه متضرر شده اند. بومی هایی که هر روز شاهد ویرانی مناطق زیبای خود هستند و پوشش گیاهی که روز به روز از بین میروند؛ و خریدارانی با خرید ملکی خارج از بافت و بدون مجوز، متحمل ضرر مالی گشته اند. همچنین با اتفاق چنین مسائلی، تعداد خریداران املاک در این منطقه رو به کاهش گذاشته شد و به عبارتی خشک و تر باهم سوختند چرا که ویلاسازهایی هم بوده اند که هیچ مشکلی بابت ویلایشان وجود نداشت و متاسفانه نتوانستند ویلای خود را بفروشند.

این موضوع باعث شد تا وجهه ی شهر زیبای چمستان خوب نشان داده نشود، چرا که هم زیبایی این شهر را به ورطه نابودی کشاند و هم باعث ایجاد ذهنیت نادرستی از مسافران نسبت به این شهر گردید. با رکود و بی قانونی صورت گرفته در این منطقه، باعث شد تا نظارت بیشتری صورت گیرد، با افراد خاطی برخورد شده و ویلاهایی که خارج از بافت ساخته شده اند، توسط لودرها نابود شوند. همچنین این بلاتکلیفی و ضررهای هنگفت، ثمره مثبتی داشت که امروزه کمتر شاهد اختلافهایی بین مسافرین و بومی ها شویم. درواقع با منفعت طلبی و سواستفاده یکسری از افراد، باعث تفرقه بین کسانی شد که ندیده از هم نفرت داشته باشند. چیزی که بیشتر از همه باید در این بحث به آن دقت کرد، مسئله خرید ویلاست. همه خریداران باید حواسشان جمع باشد تا هر ملک یا ویلایی را خریداری نکنند. قیمت پایین؛ وسوسه کننده است. مشتری با این دید که دریا، کوه و جنگل را در کنار خود دارد و چه بهتر که ویلایی با قیمت پایین به او پیشنهاد داده شده؛ تصمیمی احساسی گرفته و با کم اطلاعی اقدام به خرید ملکی مشکلدار میکند. با تحقیق بیشتر راجع به ملکها و ویلاهای موردنظر میتوانند آسوده خاطر اقدام به خرید نمایند. سایت ویلاطور همواره در کنارتان خواهد بود که بهترین مشاوره ها و راهنمایی ها را به شما بدهد تا بهترین تصمیم را برای خرید یا فروش ویلا بگیرید.

امروزه با اجرایی شدن طرح ممنوعیت نوشتن مبایعه نامه در دفاتر املاک و ارجاع آن به دفترخانه های ثبت اسناد و مدارک، باعث شده تا هم خریدار خیال راحتی برای خرید داشته باشد، هم فروشنده با صحت و سلامت تمام اقدام به فروش ملک خود کند.

دومین چیزی که به بدنام شدن شهر چمستان دامن زد؛ متاسفانه شایعه پراکنی های زیادی بوده که در سایتهای مختلفی از جانب ویلاسازان و دفاتر املاک شهر تهران به آن پرداخته شد. شهرهای شمالی با فاصله کوتاهی که به تهران دارند باعث جذب خریدارانی میشدند که به سه موهبت بزرگ دسترسی داشتند: دریا، کوه، جنگل. یعنی خریدار با طی مسافتی سه ساعته میتوانست از تهران به شهرهای آمل، محمودآباد و چمستان برسد. شهرهایی که همواره مورد توجه مسافرین زیادی قرار داشته و دارند. حال با مقایسه متراژ زمینها و قیمتهای منطقه چمستان با مناطق ییلاقی تهران مثل کردان، فشم، لواسان و … متوجه میشوید که شمال بهترین گزینه برای خرید ویلا محسوب شده و کار املاکیها و فروشندگان مناطق تهرانی لنگ میشده است. در سالهای گذشته در اکثر شهرهای شمالی مخصوصا آمل و چمستان، ویلاهایی سنددار و دارای پروانه ساخت، با متراژ زمین 400 متر و بنای 150 متر، حدود 50 میلیون معامله میشدند. این قیمت کم در کنار مناظر زیبای طبیعی، خیلی از خریداران را به سمت شهرهای شمالی سوق میداد. اما شایعات زیادی که راجع به چمستان پخش شد، همراه با هزینه های زیادی که پشت این ماجرا بود باعث گردید چمستان برای مقطعی از چشم خریداران ویلا بیفتد. منطقه ای جنگلی و خوش آب و هوا همراه با زیباترین ویلاها در دل جنگل، دست نخورده با کم لطفی کنار گذاشته شد. در طول این زمان در مسیر جاده ای بین آمل به چمستان، شاهد دفاتر املاک بسته ای بودید که دیگر رونق اقتصادی نداشتند. اما کم کم به مرور زمان این مشکلات رفع شد و خیل عظیمی از خریداران به سمت شهر چمستان روی آوردند و درواقع رونق به این شهر برگشت. اکنون نیز باتوجه به شغل اکثر جوانان چمستان که در حال خرید و فروش املاک و ساخت و ساز ویلا هستند، بازار گرمی را در این شهر شاهد هستیم.


ویلا های چمستان

با روند رو به رشد مهاجرت و خرید در شهرهای شمالی، اکثر مناطق جنگلی با توجه به رطوبت بالای مناطق ساحلی، از نگاه ویژه ای برخوردار شدند. زندگی در طبیعت سرسبز و آب و هوای مطلوب، همواره مورد توجه خریداران املاک بوده است. سیر صعودی خرید ملک در سالهای اخیر به اوج خود رسیده و با رشد تورم، خیلی از افراد مترصد این هستند تا حتی برای سرمایه گذاری هم شده ملک یا ویلایی خریداری کنند. امروزه داشتن حتی یک قواره زمین باعث سود خواهد شد کما اینکه این ملک برای سالیان درازی دست نخورده باقی بماند. بی تردید مناطق جنگلی استانهای شمالی همواره در رصد خریداران ملک بوده و چمستان یکی از این شهرهاست. شهری که با وجود کم لطفی های سالهای پیش، امروزه شاهد مسافران و خریداران زیادی در آن هستیم.

ویلاسازی در چمستان بصورت انبوه صورت گرفته و هر ویلاساز با فروش ویلایی، اقدام به ساخت بنای دیگری میکند. زمینهای باغی و کشاورزی که در این منطقه برای ساخت ویلا ساخته شده اند قبلا مجوز مسکونی را گرفته اند. گاها این مناطق بصورت شهرک با امکانات بالا به مشتری عرضه میشوند. همانطور که گفته شد مناطق جنگلی از توجه خاصی برخوردارند و با مقایسه بعضی از شهرها، میتوان دریافت که چرا چمستان مورد بازدید زیادی قرار میگیرد.

چمستان نسبت به شهرهای جنگلی دیگری مانند سیسنگان به مراتب قیمت مناسبتری دارد. یک خریدار، فضای سرسبز و محیط فوق العاده ای را برای خود متصور است و مطمئنا با مراجعه به مناطق روستایی و جنگلی چمستان میتواند به خواسته مورد نظرش دست پیدا کند. اما در کنار این خواسته ها، موضوع مهمتری در میان است: قیمت ویلا! قیمت ویلا درصد خیلی زیادی را برای مجاب کردن مشتری شامل میشود. همیشه بهترین ویلاها را نمیتوان در شهرهای بزرگ و برند خریداری کرد. چرا که مسئله اصلی پول است که مانع خرید میشود. اما اگر ویلایی با همان ویژگی در شهر دیگری موجود باشد؛ فقط با این تفاوت که کمتر مورد بازدید قرار گرفته، انتخاب را برایتان آسان میکند. دو ویلا در یک طرح و بنای خاص اما با دو قیمت کاملا متفاوت! شاید از خودتان بپرسید که چرا چمستان را از نزدیک ندیده اید! و یا آن را جزو مناطق مورد بازدید خود جهت خرید ویلا قرار نداده اید! این به همان ذهنیت منفی، شایعه پراکنی و فرافکنیهای زیاد راجع به این منطقه بر میگردد.

مناطقی که در چمستان ویلاسازیهای زیادی شده و جزو مناطق پربازدید این شهر به حساب میایند: سعادت آباد، میرنا، ایرکا، کیابسر، انگتارود، باریکلا، افراده و ورازده. این مناطق بدلیل نزدیکی به جنگل از مناظر زیبایی برخوردار هستند. اما معرفی این مناطق بدین معنا نیست که اگر قصد خرید دارید فقط در این نواحی بازدید نمائید. همه ی مناطق چمستان یکدست و زیبا هستند فقط بعضی از مناطق چسبیده به جنگل هستند و دسترسی آسانتری خواهید داشت.

امیدوارم از مطالعه این مقاله نهایت استفاده را برده باشید.

نظرات کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی